Herbal Medicine for everyone

Clean Zen 100ml

Price ₪185.00

Be Zen 100ml

Price ₪190.00

Ecool Zen 100ml

Price ₪175.00
מזונות על ומקורם בטבע

מזונות על ומקורם בטבע

מזונות על ומקורם בטבע

יצא לכם לשמוע את המושג 'מזון על' (superfood) ולא ממש ידעתם במה מדובר?ֿ

'מזון על' הינו מזון המכיל בתוכו מספר רב של רכיבים תזונתיים, התורמים לבריאותנו באופן ניכר. בצריכה יום יומית של מזונות העל, אנו יכולים לשפר את מצבנו הבריאותי ולתרום לאיזון גופני ונפשי.

 

מזונות על ומקורם בטבע

יצא לכם לשמוע את המושג 'מזון על' (superfood) ולא ממש ידעתם במה מדובר?ֿ

'מזון על' הינו מזון המכיל בתוכו מספר רב של רכיבים תזונתיים, התורמים לבריאותנו באופן ניכר. בצריכה יום יומית של מזונות העל, אנו יכולים לשפר את מצבנו הבריאותי ולתרום לאיזון גופני ונפשי.

'מזונות על' מתאפיינים בקריטריונים הבאים:

 בעלי השפעה תרפויטית ובכך מגבירים את כוח החיות הטבעית והאנרגיה של הגוף.

 הם לרוב מלאים, טבעיים ומיוצרים בצורה אורגנית.

 מכילים כמות רבה של ויטמינים ומינרלים.

 מכילים כמות חלבון גבוהה ואיכותית (חלבון המכיל רוב חומצות האמינו החיוניות).

 ניתן לשלב בקלות במאכלים שונים בתפריט היומי.

 מכילים כמות גבוהה של נוגדי חימצון.

 ללא שומן טראנס (=שומן מוקשה).

 לא מכילים כמויות גדולות של קלוריות, או שומנים מזיקים, וכך עוזרים לנו לשמור על משקל מאוזן.

 מוסיפים לתזונה היומית טעמים נפלאים וצבעים מגוונים. אז הנה לכם 12 'מזונות על' שלהם תרומה משמעותית לבריאות הגוף:

1. אסאי - מכיל כמות גדולה של נוגדי חמצון, חומצות אמינו וחומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3,6,9 . מכיל ויטמיני b , c , e ואת המינרלים סידן, זרחן, ברזל ואבץ. בנוסף מחזק מערכת חיסון, מונע מחלות לב וסרטן ומסייע בהורדת כולסטרול ולחץ דם.

2. אצות - מכילות את כל חומצות האמינו החיוניות לנו ולכן מהוות לחלבון מלא. מנטרלות רעלים מהגוף. עשירות בשפע של ויטמינים ומינרליים. תורמות לבריאות המערכת האנדוקרינית ובעיקר לבלוטת התריס.

3. שקדים ואגוזים (לא קלויים)- השקדים עשירים בחלבון, סיבים תזונתיים ויטמין E . בנוסף מכילים כמות טובה של סידן (ב 50 גרם שקדים יש 123 מ''ג סידן). הסידן הוא מינרל חשוב למניעת אוסטיאופורוזיס ולשמירה על בריאות העצם. שקדים עשירים בחומצות שומן חד בלתי רוויות, המסייעות בהפחתת רמות הכולסטרול מסוג LDL (הכולסטרול ''הרע'') ובכך מורידות את הסיכון ללקות במחלות לב וכלי דם. האגוזים עשירים בחומצות שומן חד בלתי רוויות מסוג אלפא לינולנית, שהיא מקור צמחי של אומגה 3 התורם לשמירה על בריאות הלב, נוגד דלקת ומפחית דכאון. בנוסף חומצת שומן זו חשובה להתפתחות המוח אצל עוברים.

4. גוג'י ברי - מכילים רמות גבוהות של ויטמין C ופוליסכרידים, 18 חומצות אמינו, כולל 8 החיוניות, 11 מינרלים חיוניים ו-22 יסודות קורט וביניהם סידן, ברזל, סלניום, אשלגן ואבץ. יש בהם 9 מ”ג ברזל ל-100 גרם – שזה 100% מהכמות המומלצת היומית. יש בהם גם 6 ויטמינים חיוניים, כולל ויטמיני B, חומצות שומן חיוניות והם מקור טוב לחלבון וסיבים.

5. פטריות - ערכן הקלורי נמוך וערכן התזונתי גבוה. בנוסף לטעמן הנהדר, הן מכילות ויטמינים, אנטיאוקסידנטים ומינרלים חיוניים, כגון: אבץ, אשלגן, סלניום, זרחן, ויטמיני B , ברזל ומגנזיום.

6. דבש מלכות - מכיל את כל מה שמצוי בדבש, עם רמה נמוכה בהרבה של סוכרים ורמה גבוהה פי כמה של חלבונים, ויטמינים, מינרליים ואנזימים. לכן טוב לשמירה על בריאות הגוף, לוויוסת וחיזוק מערכת החיסון.

7. פירות יער - מכילים כמויות גדולות של אנטיאוקסידנטים ולכן תורמים למניעה של מחלות כמו סרטן, מחלות לב וכלי דם.

8. קינואה - החלבון שנמצא בקינואה מכיל את כל חומצות האמינו החיוניות, בעלת אינדקס גליקמי נמוך, מכיל כמות גבוהה של ברזל, סידן, מגנזיום ואבץ.

9. שיבולת שועל - מפחיתה רמות כולסטרול בדם ומורידה את סיכוי לחלות במחלות לב וכלי דם. מסייעת בתהליכי עיכול ותורמת להורדה של רמות הסוכר בדם.

10. תה ירוק - מכיל כמות גדולה של EGCG (נוגד חמצון) הפועל כחומר אנטי-דלקתי, מעודד תמותת תאים פגומים ומסייע להרזייה. (נשים בהריון - עד 2 כוסות ביום, בשל היותו מכיל כמות גבוהה של קפאין)

11. ביצה - בניגוד לדעה הרווחת שביצה מזיקה לבריאות הלב בשל הכולסטרול הרב המצוי בחלמון אינה נכונה. בחלמון, הצהוב של הביצה, יש חומר בשם לציטין. הלציטין הינה חומצת שומן שמונעת עלייה של רמות כולסטרול ולמעשה שומרת עליהן מאוזנות. בביצה אחת יש 220-300 מ''ג כולסטרול- הכמות המומלצת ליום. בנוסף היא מכילה 100% חלבון בעל ערך תזונתי ביולוגי גבוה, ויטמינים ומינרלים כגון: A ,B1,B2,B6, D, E, סידן, ברזל, אבץ וסלניום.

12. בטטה - נחשבת ''למזון על'' משום שמכילה שפע של ויטמינים ומינרלים כגון: B1, B6, C, A, E, היא תורמת למניעת מחלות לב, חיזוק המערכת החיסונית, שיפור הראייה ובריאות העור. בנוסף, הבטטות הן "מזון על" לנשים, מכיוון שמכילות פיטואסטרוגנים (הורמונים צמחיים) התורמים לשיפור הסימפטומים של גיל המעבר וממעיטים כאבי מחזור.